Zlínské letectví

Kód: 8713010

Úplný název:

Zlínské letectví (Volejník Jiří): Ilustrovaná historie 1924 - 2004

Autor a popis:

Volejník Jiří, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, 200 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
309 Kč (425 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Knihu lze chápat jako populárně naučný pramen o bouřlivém vývoji letecké továrny v Otrokovicích za 80 let její existence. Obsahuje dějiny výroby od založení firmy Tomášem Baťou až po rok 2004, s uvedením pracovníků významně se podílejících na vývoji výrobků včetně popisů letounů bezmotorových i motorových s pevnými či pohyblivými křídly, motorů a navijáků zde vyrobených, které byly dodány do mnoha koutů světa, kde letectví zapustilo kořeny. Jsou zde zachyceny i rozličné organizační proměny podniku, z nichž mnohé mu ne vždy prospěly.
Z knihy lze pochopit, že ani úspěšný letecký průmysl patřící mezi nejprogresivnější odvětví průmyslu to neměl u nás lehké. A nemá ani dnes. Výroba letadel, jakkoliv úspěšná, je velmi křehkou činností, která je kdykoliv zranitelná za cenu nemalých ztrát nejen pro ty, jichž se dotýká bezprostředně, ale i pro celou společnost. I o tom tato kniha vypovídá.
Publikace přesto přináší zadostiučinění o obětavé práci lidí, jejich nadšení, umu, vytrvalosti a touze dokázat víc než jejich předchůdci. Je balzámem pro ty, kdo svázali svoji práci s letectvím a i pro budoucnost jsou jistotou, že letectvu a létání patří oprávněně významné místo v naší společnosti, a to i přesto, že nekompetentní rozhodnutí jednotlivců či organizací může vytvářet na této cestě dost a dost překážek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zlínské letectví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zlínské letectví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zlínské letectví (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zlínské letectví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zlínské letectví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu