Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century

Kód: 8702810

Úplný název:

Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century (Filip Aleš):

Autor a popis:

Filip Aleš, K - public, 144 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
328 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha je zaměřena na architekturu města Znojma v jejích kulturně-historických souvislostech. Vzhledem k jedinečné přírodní poloze sídla byla zohledněna topologická situace a její vliv na utváření urbanistické struktury (1. kapitola). Kolektiv autorů této knihy byl veden snahou poskytnout čtenáři názorný přehled o hlavních dílech znojemské architektury, k čemuž napomáhají četná vyobrazení.
Poznání historie Znojma a jeho památek má samo již dlouhou historii. Středověké památky Znojma začaly už v 2. polovině 19. století přitahovat pozornost historiků umění a jiných odborníků z oblasti památkové péče. Jenom o rotundě sv. Kateřiny byly do současné doby publikovány desítky odborných i popularizačních prací. Na specializované studie odborníků v našem textu navazujeme a odkazujeme. Kapitoly 2., úvodní část 3. a 5.-7. jsou založeny převážně na původním pramenném výzkumu, jehož výsledky jsou dokonce v případě šesté a sedmé kapitoly u nás poprvé publikovány.
Malířství, sochařství a uměleckému řemeslu je věnována pozornost do té míry, pokud přímo souvisí s architekturou, a dotváří její reprezentační funkci atd. Dalším případem je dokumentační funkce malby, grafiky či jiného výtvarného díla. Kniha je určena širokému spektru zájemců o architekturu a historii, aniž by přitom její autoři rezignovali na přesnost a kritický přístup ke zdrojům informací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Znojmo od středověku po moderní dobu / Znojmo from the Middle Ages to the 20th Century