Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD)

Kód: 2660852

Úplný název:

Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD) (Různí interpreti):

Autor a popis:

Různí interpreti, Indies Scope, 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
191 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tento hudební projekt se s výborným výsledkem pokusil přenést atmosféru střetávání muzikantů a zpěváků, kteří se v neustále se měnících sestavách sešli třeba na zápraží svého domu a zahráli a zazpívali si jen pro potěchu společného prožitku písničky blízké už generaci jejich rodičů či prarodičů. Výběr muzikantských a pěveckých osobností, které se nikdy na takto koncipované nahrávce spolu nesešly, je velmi zdařilý. A zajímavé jsou i zvolené písně, které mohou být pro většinu posluchačů zcela neznámé, zachyceny nejsou ani v klasických písňových sbírkách. V tomto byl velkým pomocníkem soukromý archiv notových a zvukových záznamů pana Miroslava Minkse.

Album je vzdáním holdu části nejstarší generace horňáckých zpěváků a zpěvaček, bez kterých by obraz o zpěvnosti tohoto regionu byl značně neúplný.  Na CD Zpívání z Horňácka hraje známá cimbálová muzika Miroslava Minkse a rovněž přehlídka horňáckých zpěváků, kteří se na CD u muziky vystřídali, je vynikající. Patří k nim Kateřina Ďugová, Anna Kománková, Anna Šajdlerová, Luboš Holý, Jan Miklošek, Jura Hudeček, Martin Čambal, Josef Kútný, Emil Miškeřík a Josef Špaček, stejně jako Cimbálová muzika s primášem Miroslavem Minksem, Hudecká muzika s primášem Josefem Peškem, Ženský sbor Jitky Garšicové z Velké nad Veličkou, Volné pěvecké sdružení Lamfešt a muzikanti HCM Ležhory, Mužský sbor z Velké nad Veličkou, Mužský sbor z Lipova, Ženy z Javorníku, Volné pěvecké sdružení Lamfešt, muzikanti HCM Ležhory, Mužský sbor muziky Petra Galečky z Lipova, Dívčí sbor souboru Lipovjan z Lipova, Sbor dívek a žen souboru Velička z Velké nad Veličou, Mužský sbor z Kuželova, Sbor sólistů při Horňácké cimbálové muzice Martina Hrbáče, Sbor děvčat a žen ze Suchova, Mužský sbor z Hrubé Vrbky, Sbor starších žen z Velké nad Veličkou, Sbor chlapců souboru Velička z Velké nad Veličkou, Sbor dívek a žen souboru Velička z Velké nad Veličkou, Chlapecký sbor souboru Lipovjan z Lipova, Mužský sbor z Hrubé Vrbky, Sbor starších žen z Velké nad Veličkou, Sboreček žen z Lipova, Chlapecký sbor souboru Veličánek z Velké nad Veličkou.

Při poslechu Zpívání z Horňácka budete mít stejně dobrý pocit jako zpěváci a muzikanti, kteří se podíleli na jeho zrodu. Muzikantské sestavy, které na tomto albu hrají, mají dvojí podobu. Zpěváka Juru Hudečka doprovázejí někteří muzikanti, kteří ještě hrávali v muzikách Jana Ňorka a Jožky Kubíka z Hrubé Vrbky (Jan Tomešek, Pavel Ďuga, pouze pěvecky jsou na dalších nahrávkách zachyceni Emil Miškeřík a Jan Miklošek), a kteří se také zúčastňovali před mnoha lety pravidelných odpoledních nedělních hrávání u Minksů společně s dalšími legendárními horňáckými hudci: Josefem Peškem st., Josefem Kubíkem IV. Filíkem, Janem Kubíkem, Jarkem Miškeříkem, Matějem Miškeříkem nebo Martinem Kučerou. V mladší muzice, kterou můžete slyšet s dalšími zpěváky, se objevují také muzikanti, kteří nepocházejí přímo z Horňácka, ale často sem zajíždějí a postupně si ve svém projevu osvojují styl starých horňáckých hudců.

Nahráno v rodinném prostředí u Minksů ve Velké nad Veličkou.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Zpívání z Horňácka & bonus CD (2CD)