Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás

Kód: 8706779

Úplný název:

Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás (Hybášková Jana): Jak se rozhoduje o nás bez nás

Autor a popis:

Hybášková Jana, Rybka, 216 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

V Bruselu se rozhoduje za nás, o nás, bez nás,“ říkalo se a dosud se občas u nás říká. Jana Hybášková, původní profesí arabistka a diplomatka, od roku 2004 europoslankyně, se ve své Zpovědi Evropanky pokouší čtenářům přiblížit, jak se „v Bruselu dělá politika“ a co se odehrává na povrchu i uvnitř největšího zákonodárného sboru na světě. Nabízí svůj neobvykle otevřený osobní pohled do „kuchyně“ u nás ne příliš populárního a především nepříliš známého Evropského parlamentu.
„Vysvětlovat, v čem tkví práce Evropského parlamentu, kde se rozhoduje o evropské budoucnosti, je těžké. Přece Čechy zajímá hlavně to, co souvisí s českou politikou, co se vejde do českého prostředí, do českého kontextu. Někdy mám pocit, že to skoro nikoho nezajímá. Ani novináře ne. Na druhou stranu často slýchávám: ,Proč o tom nenapíšete, proč nikdo neví, jak to vlastně funguje? A co tam vlastně děláte? Co tam ve sku tečnosti čeští po slanci dělají? Proč o tom neví me?‘ Tuto knížku jsem napsala proto, aby se novináři mohli lépe ptát, aby všichni ti, kdo jsou Evropané, nebo se rozhodují být Evropany, věděli, že nikdo jiný než my sami nerozhoduje bez nich a za ně. Proto, aby bylo jasné, že ne někdo „o nás za nás a bez nás“, ale že my, nor mální Češky a Češi v Bruselu rozhodujeme o nás i o celé Evropě. O tom, jak se to dělá, jak rozhoduje normální česká politička v Bruselu, je tato knížka.“
Jana Hybášková, nar. 1965, je poslankyně Evropského parlamentu. Je zakladatelkou Evropské demokratické strany a člen kou politického klubu Evropské stra ny lidové. Ve své práci v Evropském parlamentu se věnuje hlavně bezpečnostní a zahraniční politice. Jako arabistka, která strávila patnáct let v diplomatických službách Československa a České republiky, jako velvyslankyně v Kuvajtu a Iráku v době irácké operace, věnuje maxi mum svého úsilí bezpečnostním otázkám a stabilitě Blízkého východu. Jako předsedkyně delegace pro vztahy mezi Izraelem a EU Evropského parlamentu napomohla sblížení a zlepšení vztahů mezi Evropou a Izraelem. Je Evropankou přesvědčenou o hodnotách demokracie, lidských práv a vlády práva, které se někdy marně pokouší prosazovat v domácím politickém životě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Zpověď Evropanky aneb Jak se rozhoduje o nás bez nás