Zrada aneb Krize v katolické církvi

Kód: 7341263

Úplný název:

Zrada aneb Krize v katolické církvi (kol.):

Autor a popis:

Matysová Veronika, BB ART, 296 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
146 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Stovky dětí se za několik posledních desetiletí staly oběťmi sexuálního zneužívání, jemuž je vystavili kněží či jiní činitelé katolické arcidiecéze v Bostonu. Skandál vyšel najevo v lednu 2002, kdy o něm jako první informoval americký list Boston Globe. Ten zveřejnil zprávu o pedofilním knězi Johnu Geoghanovi - dlouholetém chráněnci bostonské arcidiecéze, a vyvolal tím v katolické církvi okamžitě skandál.

Největší šok přineslo zejména zjištění, že o tom vysocí církevní představitelé věděli, a nejenže tomu nezabránili - ještě pedofilní kněze kryli. Mezi obviněné (kterých je na 250) patří ti, kteří se v Bostonu těšili maximální důvěře: kromě otce Geoghana také otec Birmingham, otec Shanley, otec Trupia a stovky dalších, stejně jako špičky katolické církve: kardinálové Law, Egan, Mahony a jiní. Když totiž byli kněží obviněni, církevní představitelé je tiše přesunuli do nových farností. S oběťmi přitom zacházeli s pohrdáním a chladnou lhostejností. Politici, policie a vyšetřovatelé často církvi ustupovali a umožnili těm, kteří na dětech opakovaně páchali zlo, aby unikli trestu. Církev dokonce tajně vyplatila přes 1,3 miliardy dolarů, aby přiměla oběti mlčet - a znemožnila tak desítkám milionů katolíků dozvědět se pravdu o lidech, kteří vedou jejich farnosti.

Investigativní tým deníku Boston Globe tyto dlouho utajované události, které šokovaly a rozhořčily miliony lidí, v knize Zrada podrobně a dramaticky líčí, a zároveň přináší nové, dosud nikdy nezveřejněné podrobnosti. Ukazuje, jak a kde našli pedofilní kněží útočiště, i kdo všechno o problému věděl, a přesto neudělal nic, aby to zarazil.

Zrada se rovněž zabývá podstatou sexuálního zneužívání, a také otázkou, zda je v kněžském stavu nepřiměřeně vysoký počet těch, kteří takové zlo páchají - a pokud ano, proč je tomu tak. Reportéři Boston Globe zde barvitě líčí boj, který dosud trvá, a v němž katolíci konfrontují svou církev a žádají okamžitou změnu.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrada aneb Krize v katolické církvi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrada aneb Krize v katolické církvi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrada aneb Krize v katolické církvi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrada aneb Krize v katolické církvi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrada aneb Krize v katolické církvi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Zrada aneb Krize v katolické církvi