Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století

Kód: 8738306

Úplný název:

Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století (Kirtzman Andrew): Podvod století

Autor a popis:

Kirtzman Andrew, IFP Publishing, 260 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vládce finančního impéria, král Wall Street a muž, jemuž svěřila své úspory většina finanční smetánky světa. Bernie Madoff. Po léta spravoval peníze svých klientů, mezi které patřili jak bohatí finančníci ameriky, tak evropská šlechta a také i ty nejserióznější bankovní domy na obou stranách Atlantiku. Skoro padesát let podával Bernie Madoff vyrovnané výkony a rok za rokem pravidelně zhodnocoval peníze svých oveček. Další a další peníze se jen hrnuly a on ze svých klientů vyráběl superboháče, aniž by samozřejmě zapomínal na sebe. Madoff byl někdo, Madoff byl král. Ale pak pohádka skončila. Ukázalo se, že Madoffův slavný investiční fond je jenom gigantické ilegální letadlo (v americe zvané Ponziho schéma), při kterém z peněz nově příchozích investorů vyplácel investory, kteří přišli před nimi. Všechno byl podvod a jeho obrovské investiční a finanční impérium bylo jen Potěmkinovou vesnicí. A zatímco Madoff zmizel ve vězeňském systému na 150 let, jmění jeho klientů, a byly to desítky a desítky miliard dolarů, se náhle vypařilo. Jeho investorům, jeho přátelům, jeho rodině zbyly jen oči pro pláč nebo sebevražda.
Jak k tomu mohlo dojít? Jak mohl tak dlouho klamat ty nejlepší finančníky, světové burzy a kontrolní a regulační instituce ve Státech a v Evropě? Na to všechno odpovídá kniha Zrada - život a lži Bernie Madoffa. Popisuje Madoffův příběh od začátku, od jeho mládí obyčejného kluka, který si přivydělával pokládáním zahradních zavlažovacích systému až po finančního magnáta a vládce impéria, kterému skočilo na lep tolik lidí a který si uvědomil, že nejlépe se bude mít, když bude lhát a podvádět.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Zrada – Život a lži Bernie Madoffa - Podvod století