Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek

Kód: 8542565

Úplný název:

Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek (Marková Dagmar):

Autor a popis:

Marková Dagmar, Orientální ústav AV ČR, 237 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Kniha vychází z nejnovějších údajů o těch aspektech indické společnosti, které se zrcadlí v dílech současných hindských autorek. Je pojata tak, aby si ji mohl přečíst každý, koho Indie aspoň trochu zajímá, ale dosud o ní mnoho neví. Zároveň věříme, že poví něco nového i těm čtenářům, jimž Indie už dlouho není neznámým subkontinentem.
Literatura psaná ženami – nechceme říci „ženská literatura“ – má svou specifiku,atuseprávě autorka knihy snažila vystihnout lehčím vyprávěcím stylem, aniž by utrpěla vážnost spisovatelkami zvolených námětů. Týkají se hlavně rodiny v nejširším smyslu slova a motiv rodiny přerůstá i do všech ostatních témat.
Nevkročíme zde do Indie obestřené kouzlem svatých mužů a nikdy nekončících obřadů, ale ani do Indie „kouzla zbavené“, v níž by do popředí vystupovala jen špína hmotná i morální. Knížka nebude čtení žertovné a veselé, ale nemělo by být ani odstrašující. Je prostě o tom, jak vidí indické spisovatelky svoji zem, svoje současníky a jakými prostředky volají: „Lidi, všimněte si toho přece!“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Zrcadlo Indie 20. století v díle hindských spisovatelek