Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce

Kód: 2002423

Úplný název:

Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce (Tinková Daniela): Antologie dokumentů z Francouzské revoluce

Autor a popis:

Tinková Daniela, Academia, 484 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
324 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Antologie přináší v českém překladu vesměs poprvé několik desítek textů z Francouzské revoluce. Texty se vztahují k různým oblastem a oborům poznamenaným revolučním vývojem (k politice, hospodářství, k sociálním a zdravotnickým záležitostem, náboženství, vědě, umění i jazyku) a ke konkrétním historickým událostem (např. přijetí ústavy, soud s Ludvíkem XVI.). Vedle nejvýznamnějších aktérů tehdejšího dění (Robespierra, Condorceta, Saint-Justa, abbého Grégoira a dalších) zahrnuje i texty dalších osobností, jako byli např. malíř David, lékaři Cabanis a Lanthenas nebo ženská aktivistka Olympe de Gouges. Kniha obsahuje úvodní historickou studii a všechny texty doprovázejí kratší statě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Zrození občana - Antologie dokumentů z Francouzské revoluce