Zrození vagabunda

Kód: 7203917

Úplný název:

Zrození vagabunda (Himl Pavel):

Autor a popis:

Himl Pavel, Argo, 373 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
258 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha přinášející pohled na tuláky, žebráky, bezdomovce a jiné okrajové skupiny je v podstatě pohledem státních institucí tak, jak byl utvářen právě od raného novověku – represí a spolu s tím i péčí měl chránit spořádané poddané, resp. občany, jejichž životní způsob představoval cíl, k němuž měli být „nepřizpůsobiví“ lidé dovedeni.

Při prosazení jednotného represivně-pečovatelského přístupu hraje klíčovou roli právě období 16.–18. století, doba formování centrálně-byrokratických státních mechanismů. Kriminalizace sice ztěžovala tuláckou existenci, ta však přesto ještě dlouho nepřestávala být jistou alternativou k přesně narýsovaným a mnohdy neradostným životním perspektivám usedlého obyvatelstva.

Písemnosti vrchnostenských a státních institucí umožňují nahlédnout do tohoto prostoru volby mezi usedlostí a neusedlostí a zachytit osobní motivace stejně jako společenské, do individuálních rozhodnutí se promítající podmínky a okolnosti, které jednotlivce vedly k tomu, že se „vydal na cestu“, nebo na ní dlouhá léta žil. A právě všem těmto problémům, jež se v mnohém dotýkají i dneška, je věnována tato jedinečná kniha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrození vagabunda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrození vagabunda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrození vagabunda (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrození vagabunda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrození vagabunda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Zrození vagabunda