Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Kód: 7363129

Úplný název:

Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (Jelen Miroslav):

Autor a popis:

Jelen Miroslav, Dokořán, 158 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
175 Kč (245 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se souhrnně zabývá fenoménem zastavování osobní dopravy, veškerého provozu a rušení železničních tratí na území České republiky. První, teoretická část knihy, sleduje tento fenomén od vzniku prvních parostrojních drah až po současnost. Analyzuje důvody, které stály za zastavováním provozu a rušením tratí, všímá si i osudů tratí po zastavení provozu. Zvláštní kapitoly jsou věnovány zrušeným železničním hraničním přechodům. Druhá část publikace obsahuje krátké popisné medailony všech zrušených železničních tratí. Text je doplněn tabulkami, mapami a fotografickou přílohou. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Zrušené železniční tratě v Čechách, na Moravě a ve Slezsku