Ztracené město v Amazonii

Kód: 7222680

Úplný název:

Ztracené město v Amazonii (Grann David):

Autor a popis:

Grann David, VÍKEND, 344 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
103 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Celé generace vědců a dobrodruhů pohlcovala touha najít to, co se označovalo jako „největší záhada 20. století“ . V oblasti Amazonky, v největší džungli na světě, se údajně mělo skrývat starodávné město protkané sítí cest, mostů a chrámů. Když se Evropané na přelomu šestnáctého století poprvé objevili v Jižní Americe, byli přesvědčeni o tom, že se v džungli nachází zářné království Eldorádo, které údajně oplývalo takovou hojností zlata, že obyvatelé rozemílali zlato na prášek a rozfoukávali jej „dutými tyčinkami po nahých tělech, až se blýskala od hlavy k patě“. Při jeho hledání zemřely tisíce lidí.
David Grann se rozhodl vypátrat osud Percyho Harrisona Fawcetta, velkého badatele počátku 20. století. Úspěšně sice zvládl mnohé výpravy do Amazonie, ale ta poslední v roce 1925, při níž hledal bájné město Z, ztracenou civilizaci věků, mu byla osudná. Amazonka pohřbila veškeré snahy vypátrat Fawcettovu poslední výpravu.
David Grann se pustil do neuvěřitelně pečlivého a náročného bádání, získal dosud neodhalené prameny, navštívil Fawcettovy příbuzné a za archeologem Heckenbergerem se vydal na samý konec světa. Jeho nebezpečná výprava přinesla neuvěřitelně cenné informace…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ztracené město v Amazonii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ztracené město v Amazonii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ztracené město v Amazonii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ztracené město v Amazonii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ztracené město v Amazonii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Ztracené město v Amazonii