Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným

Kód: 8725820

Úplný název:

Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným (Novák Aleš):

Autor a popis:

Novák Aleš, Togga, 220 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
138 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Pražský německý básník Rainer Maria Rilke tak jako nikdo postřehnul fenomén ztráty věci, čili to, že obecný význam slova věc se přestal člověka týkat. S tím souvisí zásadní proměna západní kultury, pro kterou se vžilo označení nihilismus. Ztráta věci se odehrává za současného vzmachu techniky do role určujícího ontologického principu. Jediným adekvátním prostředkem a positivní alternativou vůči tomu je podle Rilkeho umění, povýtce básnění. Roli básníka Rilke zakládá v souvislosti s motivem noci a blízkosti, z níž se právě věc jako taková vytrácí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným