Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným

Kód: 8725820

Úplný název:

Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným (Novák Aleš):

Autor a popis:

Novák Aleš, Togga, 220 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
141 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pražský německý básník Rainer Maria Rilke tak jako nikdo postřehnul fenomén ztráty věci, čili to, že obecný význam slova věc se přestal člověka týkat. S tím souvisí zásadní proměna západní kultury, pro kterou se vžilo označení nihilismus. Ztráta věci se odehrává za současného vzmachu techniky do role určujícího ontologického principu. Jediným adekvátním prostředkem a positivní alternativou vůči tomu je podle Rilkeho umění, povýtce básnění. Roli básníka Rilke zakládá v souvislosti s motivem noci a blízkosti, z níž se právě věc jako taková vytrácí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ztráta věci. Studie k vybraným motivům básnění R. M. Rilka Ztráta věci. Studie k vybraným