Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe

Kód: 7387456

Úplný název:

Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe (Vandrovcová Tereza): Sociologická reflexe

Autor a popis:

Vandrovcová Tereza, Triton, 144 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
108 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Jaký je postoj moderního člověka k ostatním obyvatelům této planety? Human-Animal Studies je relativně nový, ale dynamicky se rozvíjející obor v rámci společenských věd, který se zabývá různorodými vztahy mezi lidmi a ostatními zvířaty. Představovaná populárně-naučná publikace tento nový obor poprvé představuje českému čtenářstvu a na konkrétním příkladu zvířat v laboratořích ukazuje, jakým způsobem může být sociologická reflexe mezidruhových vztahů přínosná. Kniha postupuje od náčrtu teorie morálního statusu až k praktické analýze způsobu, jímž jsou zvířata de-individualizována a zvěcňována moderní vědou za účelem jejich využití ve výzkumu. Snaží se přijít na to, jakým způsobem experimentující vědec dokáže utlumit své emoce či morální zábrany a akceptovat toto zvěcnění. Popisuje celou řadu příčin, mezi které patří např. způsob vzdělávání a výchovy budoucích vědců, způsob fungování vědeckých institucí, ale i celospolečenské mechanismy, které zasazují zkoumanou problematiku do souvislosti globální ekologické krize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe