9788025128442.jpg
-25 %

Kronika válek

Cummins Joseph

Unikátní kniha přinášející komplexní přehled moderních válek, které změnily svět. Každá kapitola se skládá ze souhrnného přehledu a časové osy, z biografií věnovaných hlavním velitelům, z řady črt popisujících jednotlivé aspekty daného konfliktu a také z výpravné stati zaměřené na klíčovou bitvu. Výsledkem tak jsou originální, z řady úhlů podané dějiny válečných konfliktů, které ovlivnily podobu současného světa.
Unikátní kniha přinášející komplexní přehled moderních válek, které změnily svět. Každá kapitola se skládá ze souhrnného přehledu a časové osy, z biografií věnovaných hlavním velitelům, z řady črt popisujících jednotlivé aspekty daného konfliktu a … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0041158
NakladatelstvíCPRESS
Počet stran432
Jazyk19
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
PodtitulOd francouzské revoluce do irácko-íránské války
EAN9788025128442
Běžná cena s DPH 890 Kč
Ušetříte 224 Kč
666 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Průměrné hodnocení
100 %
Hodnoceno 1×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Popis
SOUHRNNÝ PŘEHLED NOVODOBÝCH VÁLEK OD PRVNÍCH HORKÝCH DNŮ FRANCOUZSKÉ REVOLUCE V ROCE 1789 AŽ PO KRVAVOU PATOVOU SITUACI, KTEROU V ROCE 1988 SKONČILA ÍRÁNSKO-IRÁCKÁ VÁLKA „Cummins podává přehledný vývoj novodobého válečnictví prostřednictvím shrnutí ohromujícího množství badatelské práce do jediné, chytře strukturované knihy. Je to fascinující a neobyčejně přístupné.“ CORMAC O’BRIEN, autor The Forgotten History of America (Zapomenuté dějiny Ameriky) a Secret Lives of the U. S. Presidents (Tajné životy amerických prezidentů) Vedení válek vstoupilo v novodobé éře do nové fáze. Technický pokrok umožnil vyrábět stále ničivější zbraně, komunikace mezi národy a jejich vzájemná spojenectví do značné míry rozšířila rozsah konfl iktů a vojenští stratégové se začali ve stále větší míře zaměřovat na infrastrukturu a civilní obyvatelstvo. Nová média, nejprve fotografi e a posléze také i fi lm a televize, pak přenášely hrůzu a brutalitu industrializovaného boje těm, kteří měli to štěstí, že žili mimo hranice válečných zón. Kniha Kronika válek: Od francouzské revoluce do íránsko-irácké války si udržuje novátorský a přístupný formát předchozího titulu, který pokrýval období od roku 500 př. n. l. až do doby americké revoluce, a snaží se podat přehled podivuhodně rychlého vývoje novodobého válečného umění. Tímto způsobem sleduje změny bitevních taktik od předem naplánovaných standardních střetnutí v období napoleonských válek až po obrovské obojživelné operace či bombardovací nálety 2. světové války. Objasňuje technické novinky, které přinesly vznik kulometů, tanků či atomové bomby, a živě popisuje klíčová vítězství, která se stala zlomovými okamžiky jednotlivých válek – od Waterloo přes Gettysburg až po Den D. Zároveň také znovu líčí neměnné jevy každého konfl iktu: krveprolití a masakry, včetně holocaustu či málo známého tchajpchingského povstání, které stálo život celých čtyřiceti milionů Číňanů, nebo sebeobětování těch, kteří bojovali s tyranií – například povstalců revoluční Francie, Řecka či Mexika. V neposlední řadě se pak věnuje i obrovskému vlivu charismatických vůdců jako byli Napoleon, Pancho Villa či Hitler nebo Mao Ce-tung. Přehledná svým záběrem, avšak zároveň také důkladná a detailní díky zachycení motivace významných politiků, stratégů, velitelů i obyčejných vojáků, je tato kniha souborem, který rozšíří vaše porozumění modernímu světu a vašeho místa v něm.