Libůstka

Szczygiel Mariusz

Nejnovější kniha autora bestsellerů Gottland a Udělej si ráj má jednoho velkého jmenovatele: ženu. Jsou to příběhy o obyčejných Polkách, jen dvě jsou u nás známé (reportérka Hanna Krallová a herečka z filmu Obchod na korze Ida Kamińská), příběhy všední, a přesto strhující. Příběh o ženě, která je celý život posedlá podrobnými zápisy o své každodennosti. O jiné, která se svými pohlednicovými fotografiemi-libůstkami snaží zastavit plynoucí čas. O dvou ambiciózních ženách, které celá desetiletí udržují přátelství jen pomocí korespondence. O záhadných jménech 21 žen z padesátých let, sepsaných na lístku nalezeném autorem ve varšavské kavárně. O ženě, které se dostalo nezvyklého vyznání lásky. A příběh herečky, jež dostala Oscara, a přesto o jejím osudu víme jen málo. Ačkoliv jsou to příběhy zdánlivě banální, každý je ohromující, nepředvídatelný a tajemný, svědčící o tom, jak těžké je pochopit jiného člověka.
Nejnovější kniha autora bestsellerů Gottland a Udělej si ráj má jednoho velkého jmenovatele: ženu. Jsou to příběhy o obyčejných Polkách, jen dvě jsou u nás známé (reportérka Hanna Krallová a herečka z filmu Obchod na korze Ida Kamińská), příběhy … číst dále
Skladem
Osobně v Praze:pátek 29.5.
Přepravní společností:pondělí 1.6.
PPL - MAX 35 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Kód0040741
NakladatelstvíDokořán
Počet stran200
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
PodtitulDámské příběhy
EAN9788073633721
Běžná cena s DPH 149 Kč
Ušetříte 27 Kč
122 Kč
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
  Nejnovější kniha autora bestsellerů Gottland a Udělej si ráj má jednoho velkého jmenovatele: žena. Jsou to příběhy o obyčejných Polkách, jen dvě jsou u nás známé (reportérka Hanna Krallová a herečka z filmu Obchod na korze Ida Kamińská), příběhy všední, a přesto strhující. Příběh o ženě, která je celý život posedlá podrobnými zápisy o své každodennosti. O jiné, která se svými pohlednicovými fotografiemi-libůstkami snaží zastavit plynoucí čas. O dvou ambiciózních ženách, které celá desetiletí udržují přátelství jen pomocí korespondence. O záhadných jménech 21 žen z padesátých let, sepsaných na lístku nalezeném autorem ve varšavské kavárně. O ženě, které se dostalo nezvyklého vyznání lásky. A příběh herečky, jež dostala Oscara, a přesto o jejím osudu víme jen málo. Ačkoliv jsou to příběhy zdánlivě banální, každý je ohromující, nepředvídatelný a tajemný, svědčící o tom, jak těžké je pochopit jiného člověka.  
Nejnovější kniha Mariusze Szczygieła s názvem Libůstka, která vyjde 20. září, má jednoho velkého jmenovatele: žena. Jsou to příběhy o obyčejných Polkách, jen dvě jsou u nás známé (reportérka Hanna Krallová a herečka z filmu Obchod na korze Ida Kamińská), příběhy všední, a přesto strhující. Příběh o ženě, která je celý život posedlá podrobnými zápisy o své každodennosti. O jiné, která se svými pohlednicovými fotografiemi-libůstkami snaží zastavit plynoucí čas. O dvou ambiciózních ženách, které celé věky udržují přátelství jen dopisováním. O záhadných jménech 21 žen z padesátých let, sepsaných na lístku nalezeném autorem ve varšavské kavárně. O ženě, které se dostalo nezvyklého vyznání lásky. A příběh herečky, jež dostala Oscara, a přesto o jejím osudu víme jen málo. Ačkoliv jsou to příběhy zdánlivě banální, každý je ohromující, nepředvídatelný a tajemný, svědčící o tom, jak těžké je pochopit jiného člověka. Autor bestsellerů Gottland a Udělej si ráj Mariusz Szczygieł se narodil v Polsku v roce 1966. Studoval na ekonomické akademii v Legnici a politické vědy a žurnalistiku na Varšavské univerzitě. Na dráhu žurnalisty se vydal již v šestnácti letech, kdy se stal dopisovatelem skautského deníku Na przełaj. Tento deník měl na komunistické poměry poměrně velkou svobodu, čehož Mariusz Szczygieł využil k uveřejnění série článků o mladých homosexuálech, kteří jsou svými vrstevníky neakceptováni a často i pronásledováni. Cyklus měl velkou čtenářskou odezvu. V roce 1993 si znepřátelil polské katolické kruhy svou reportáží „Polský onanismus“. Detailně v ní popsal sexuální život mladé generace, což v tradicemi svázané polské společnosti bylo do té doby v podstatě nemyslitelné. Zhruba od roku 2001 se začal věnovat kultuře a historii Československa, potažmo České republiky. V našich zemích podle svých slov začal hledat lék na neduhy polské společnosti jako je přepjatost, či přílišné poklonkování katolické církvi. Jeho „čechofilství“ se promítlo i do dvou úspěšných knih Gottland a Udělej si ráj, ve kterých se podíval na Čechy a Češství sice přátelským, přesto pohledem odjinud, který nebyl prost i určité kritiky. Mnohé čtenáře by mohl jeho humorný a neotřelý popis našich národních zvyklostí zaujmout.