8595026631328.jpg
-27 %

Mater

Bittová Iva Godár Vladimír

p>„Famózní hudební dílo projektu Mater je orámováno exkluzivním obalem (knížečka, přebal, netradiční papír)."

Moravská skladatelka, zpěvačka a houslistka Iva Bittová a slovenský skladatel Vladimír Godár (čerstvý držitel Českého lva za hudbu k filmu "Sluneční stát") spolupracovali v nedávné minulosti na vícero úspěšných projektech. Ztěžejní hudbu k filmu Martina Šulíka „Krajinka“ zkomponoval Vladimír Godár přímo pro Ivu Bittovou a její účast na této hudbě poznamenala svým způsobem charakter celého filmu. Další významnou spolupráci obou hudebníků přinesl projekt Mosty-Gešarim, který se uskutečnil v roce 2001 synchronně v dřevěném kostele ve Svatém Kříži a v kamenné synagóze v Liptovském Mikuláši. Během tohoto koncertu odzněla premiéra skladby V. Godára Stálá Matka pro ženský hlas, housle a komorní orchester, napsaná přímo pro I. Bittovou, stejně jako Ecce puer na slova Jamesa Joycea. Všechny skladby interpretoval soubor historických nástrojů Miloše Valenty „Solamente naturali“ pod taktovkou Martina Majkuta. S tímto souborem se I. Bittová potkává i na společném koncertě v rámci Bratislavských hudebních slavností v roce 2003 kde odeznělo šest skladeb V.Godára. Výsledkem nedávné spolupráce je i koncert s Moyzesovým kvartetem v bratislavské Redutě v rámci abonentního cyklu Slovenské filharmonie pro který V. Godár napsal cyklus Uspávanek pro ženský hlas a smyčcové kvarteto.


Na CD najdete 7 skladeb V.Godára soustředěného do jednoho celku, který se vyznačuje syntézou neopakovatelného interpretačního umění I. Bittové, historicky poučené současné kompozice V.Godára a zvuk souboru dobových nástrojů Solamente naturali, kterého uměleckým vedoucím je přední evropský houslista Miloš Valent. Skladba Ecce puer, patrně největší klenot na tomto albu, byla také původně napsána pro film M. Šulíka „Orbis pictus“, pro interpretaci na festivalu Dny staré hudby ji V. Godár opatřil textem básně Jamesa Joycea a na tomto CD ji krásně zpívá nezaměnitelný hlas I. Bittové.
Exkluzivní balení s knížečkou již jen potrhuje vyjímečnost tohoto titulu, který vydáváme ve spolupráci s Pavian Records.

p>„Famózní hudební dílo projektu Mater je orámováno exkluzivním obalem (knížečka, přebal, netradiční papír)." Moravská skladatelka, zpěvačka a houslistka Iva Bittová a slovenský skladatel Vladimír Godár (čerstvý držitel Českého lva za hudbu k filmu … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0420119
NakladatelstvíPavian Records
Jazykčeština
Rok2010
EAN8595026631328
Běžná cena s DPH 399 Kč
Ušetříte 109 Kč
290 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb