Na Řece

Hejzlar Josef Hejzlarová Taj-ťün

První scéna románu připomíná tzv. nankingský masakr: Japonská armáda na přelomu let 1937/1938 obsadila část Číny a v této oblasti během několika měsíců zavraždila na 300 tisíc lidí… Hrdinkou a vypravěčkou je tehdy pětiletá dívka Skořicová, jedna z dcer z bohaté rodiny Li. Román je z valné části popisem útěku před japonskou armádou do náhradních bytů či domů… Otec odešel s konkubínou, protože žena mu nedala dědice. Chytrá a statečná matka se s dcerami probíjí okupovanou Čínou a dostávají to ze všech stran: od mužů, od bohatých, od starších… Kronika, odehrávající se na zlomu dvou epoch: na jedné straně tisíciletá tradice, na druhé straně vliv „moderní doby“ – mladé ženy už nerespektují své otce či starší, berou život do vlastních rukou. A někde poblíž, nepozorovaně zuří válka – a dá o sobě krutě vědět.
První scéna románu připomíná tzv. nankingský masakr: Japonská armáda na přelomu let 1937/1938 obsadila část Číny a v této oblasti během několika měsíců zavraždila na 300 tisíc lidí… Hrdinkou a vypravěčkou je tehdy pětiletá dívka Skořicová, jedna z … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0040325
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran256
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024230924
Běžná cena s DPH 229 Kč
Ušetříte 46 Kč
183 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
První scéna románu připomíná tzv. nankingský masakr: Japonská armáda na přelomu let 1937/1938 obsadila část Číny a v této oblasti během několika měsíců zavraždila na 300 tisíc lidí… Hrdinkou a vypravěčkou je tehdy pětiletá dívka Skořicová, jedna z dcer z bohaté rodiny Li. Román je z valné části popisem útěku před japonskou armádou do náhradních bytů či domů… Otec odešel s konkubínou, protože žena mu nedala dědice. Chytrá a statečná matka se s dcerami probíjí okupovanou Čínou a dostávají to ze všech stran: od mužů, od bohatých, od starších… Kronika, odehrávající se na zlomu dvou epoch: na jedné straně tisíciletá tradice, na druhé straně vliv „moderní doby“ - mladé ženy už nerespektují své otce či starší, berou život do vlastních rukou. A někde poblíž, nepozorovaně zuří válka - a dá o sobě krutě vědět.
Taj-ťün Hejzlarová a Josef Hejzlar jsou manželé, kteří v letošním roce získali literární cenu vydavatelství Knižní klub za jejich nový román Na Řece. Právě tuto knihu vydává vydavatelství Knižní klub v září tohoto roku. Román bude mít 256 stran a pro čtenáře se připravuje autobiografický příběh z 30. a 40. let minulého století. Josef Hejzlar se narodil v roce 1927 a pracoval především jako historik, publicista a překladatel. Studoval na Pekingské univerzitě a později také Karlově univerzitě v Praze. Za svůj život vydal celou řadu knih nejen u nás, ale také v zahraničí. Ve svojí tvorbě se věnoval východoasijskému a čínskému umění. Přispíval také do českých i zahraničních časopisů svými články a studiemi, věnoval se však i překladu čínské poezie. Jeho žena Taj-ťün Hejzlarová se narodila v roce 1932 a taktéž pracovala jako překladatelka. Dále se však věnovala také filologii a malířství. Taj-ťün stejně jako její pozdější manžel studovala Pekingskou univerzitu a poté Karlovu univerzitu v Praze. Během svého života přeložila celou řadu významných knih, kromě toho ale také vystavuje svoji tvorbu, co se týče malířského umění. Jak už bylo řečeno, děj románu Na Řece se odehrává v 30. a 40. letech minulého století, přesněji řečeno na přelomu roku 1937 a 1938. Jeho hlavní hrdinkou je pětiletá dívka Skořicová žijící v Číně. Kniha začíná událostí, při které během několika měsíců zemře více než 300 tisíc lidí. Skořicová je jednou z dcer bohaté rodiny Li a je také současně vypravěčkou celého příběhu. Dívka a především její matka se rozhodnou vzít život do svých rukou, přestože nedaleko zuří válka, která o sobě dá také patřičně vědět. Jejich otec matku i své dcery opustil, odešel s konkubínou. Kniha na jedné straně zachycuje tisíciletou tradici, na straně druhé vliv tehdejší moderní doby. Mladé ženy přestávají respektovat své otce i starší a probíjí se okupovanou Čínou.