Odkaz Stonehenge

Christer Sam

Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s nímž se léta nestýkal, zanechá dopis s podivným vzkazem – a desítky zašifrovaných deníků. Společně s policistkou Megan Bakerovou odhalí Gideon existenci sekty zasvěcené ochraně prastarého Stonehenge. V jejím čele však právě stanul velmistr, který se rozhodl za pomoci lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. A jeho stoupenci už připravují další krvavý obřad… Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů.
Osm dní před letním slunovratem je ve Stonehenge podle pradávných rituálů obětován člověk. Téhož dne se profesor Nathaniel Chase, uznávaný kunsthistorik a archeolog, na svém honosném starobylém jihoanglickém sídle, zastřelí. Svému synovi Gideonovi, s … číst dále
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0122476
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran368
Jazykčeština
Rok2012
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024234274
Běžná cena s DPH 279 Kč
Ušetříte 56 Kč
223 Kč
Průměrné hodnocení
20 %
Hodnoceno 1×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti
Odkaz Stonehenge patří mezi další z knih, které nakladatelství Knižní klub vydává pro české čtenáře. Žánrově jde o literaturu pro dospělé, která přináší mnoho dobrodružství a napětí. Jestliže vám jméno autora této knihy nic neříká, nezoufejte. Sam Christer totiž vydal teprve svoji první knihu. Ta však minulý rok po jejím vydání vzbudila obrovský zájem, a tak si příběh o celých 368 stranách můžete přečíst také vy. A o čem že Sam Christer vypráví? Stonehenge je slovo anglického původu, dodnes však není zcela jasné, jak vzniklo. Bezpečně ale víme to, že Stonehenge je komplex kamenných kruhů ležící v Jižní Anglii a že si právě záhady, které jsou se Stonehenge spojeny, vzal Sam Christer jako hlavní námět své debutující knihy. Kniha Odkaz Stonehenge vychází z myšlenky tajné sekty, která má za úkol chránit právě prastarý Stonehenge. Příběh začíná ve chvíli, kdy se uznávaný archeolog Nathaniel Chase zastřelí přesně osm dní před letním slunovratem. Právě ten den je podle pradávných rituálů ve Stonehenge obětován člověk. Nathaniel zemře ve svém starobylém sídle na jihu Anglie a svému synovi Gideonovi zanechá podivný dopis spolu s deseti zašifrovanými deníky. Podaří se zjistit, jak jeho úmrtí souvisí se záhadou Stonehenge? Gideon spolu s policistkou Megan odhalí existenci oné sekty, která je zasvěcena ochraně Stonehenge. Její vůdce je natolik mocný, že se rozhodl pomocí lidských obětí obnovit duchovní moc kamenů. Podaří se hlavnímu hrdinovi odvrátit další chystaný obřad? O tom vypráví spisovatel Sam Christer ve svém strhujícím románu. Odkaz Stonehenge přináší dobrodružství a napětí, nechybí však ani pěkný kus dávné historie a záhadné symboly. Sam Christer představil svoji touhu a schopnost psát, nenechte si proto jeho příběh ujít ani vy.