ekn000172892.jpg

Padesátka (e-kniha)

Oliver Burian

 

Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé – lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů, který nechal svého syna Juru porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže jeho syn mu dělá starosti, místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává do zasněženého světa horských chat, kde spustí lavinu událostí a vzpomínek a taky se naučí, jak se proflusává mlha.

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj.

Knižní zpracování stejnojmenného úspěšného filmu Vojty Kotka

 

Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp

Padesátkou se přenesete na zasněžené hřebeny, příkré svahy a vyhřáté chatynádherných Krkonoš.

 

 

Oliver Burian vyrůstal v činžáku, v němž bydlel František Hrubín, který mu dal k dispozici svou rozsáhlou knihovnu obsahující díla běžně nedostupná, a tím v něm probudil mimořádný zájem o literaturu. Jeho druhou vášní se stal hokej.

V roce 1969 žil delší dobu s rodiči v USA. V roce 1987 ukončil aktivní sportovní činnost a poté působil jako výtahový technik, průvodce po Praze, manažer a posléze ředitel jazykové školy Angličtina Expres. V roce 1992 nastoupil do Bontonu jako ředitel distribuce, stal se viceprezidentem společnosti a následně byl spolumajitelem a ředitelem distribuční společnosti Panther.

Stálý pokles prodeje hudebních nosičů způsobil, že tuto branži opustil a věnuje se konzultační činnosti a literární tvorbě. Jeho prvotinou jsou Povídky toaletní (2014), po níž následovala kniha Úsvit (2015), jež je prvním dílem trilogie Soumrak nosičů. V Nakladatelství JOTA vyšel v roce 2016 jeho román Julie v červnu, Romeo na konci listopadu.

 

Petr Kolečko vystudoval režii a scenáristiku na DAMU v Praze. Svou tvůrčí dráhu zahájil už jako student a brzy se stal známým a uznávaným i v zahraničí.  Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a v roce 2007 byla uvedena formou scénického čtení v Immigrants Theatre v New Yorku. Hra Soumrak bodů, kterou napsal jako svůj bakalářský projekt na DAMU, byla nastudována Českým rozhlasem Vltava a na stejné stanici byla také uvedena v únoru 2007. V divadle DISK byla současně na repertoáru jeho hra Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma za rok 2007.

Společně s Tomášem Svobodou napsal „hru se zpěvy“ Jágr, Kladeňák a především pak úspěšný a kritikami oceňovaný alternativní muzikál Pornohvězdy.

Věnuje se také televizní a rozhlasové scenáristice. Je autorem scénářů k seriálům a filmům jako Okresní přebor, Vinaři, Nevinné lži, Padesátka a další.

 

  Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé – lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny … číst dále
PPL - MAX 35 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : 10,00 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 - Vánočně zabaleno: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 - Vánočně zabaleno - Pro děti: 99,00 Kč
Kód0506823
NakladatelstvíJota
Počet stran224
Jazykcs
Rok2016
Typ produktubook
Formát e-knihyepub, mobi
EANekn000172892
149 Kč
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb