9788000021034.jpg
-25 %

Petr a zloději stínů

Barry Dave Pearson Ridley

Petr se nezměnil a nevyrostl ani o píď, ale je uznávaným vůdcem čtyř sirotků Thomase, Jamese, Tlouštíka Teda a Prentisse. Děti žijí na ostrově Země Nezemě, a bylo by to vcelku sympatické místo k životu, kdyby se na něm nezabydleli také Kníráč Strašlivý s piráty. Přečtěte si druhý díl knížky Petr a Hvězdní strážci!
Petr se nezměnil a nevyrostl ani o píď, ale je uznávaným vůdcem čtyř sirotků Thomase, Jamese, Tlouštíka Teda a Prentisse. Děti žijí na ostrově Země Nezemě, a bylo by to vcelku sympatické místo k životu, kdyby se na něm nezabydleli také Kníráč … číst dále
V současné době není možné zakoupit
Osobně v Praze:na dotaz
Přepravní společností:na dotaz
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0001593
NakladatelstvíAlbatros
Počet stran448
Jazyk19
Rok2008
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788000021034
Běžná cena s DPH 319 Kč
Ušetříte 80 Kč
239 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Popis
Pokračování Petra a Hvězdných strážců má kouzlo i pro ty, kteří první díl neznají.   Kniha  nerozvíjí události z prvního dílu, je tedy naprosto srozumitelná pro ty, co  Petra, který   dokáže létat,  dosud neznají. Petr se  nezměnil   a nevyrostl ani o píď,  ale je  uznávaným vůdcem  čtyř sirotků Thomase, Jamese, Tlouštíka Teda a  Prentisse. Děti žijí na ostrově  Země Nezemě, a bylo by to vcelku sympatické místo k životu, kdyby se na něm nezabydleli také  Kníráč Strašlivý s piráty. (Nic jiného jim totiž nezbylo, když neměli na čem z ostrova odplout). Kníráč, v tomto dílu  nyní kapitán Hook,  dostal novou přezdívku podle zahnutého háku, který si pořídil na pahýl levé ruky. Jako kdyby nestačili krokodýl, kapitán Hook a piráti, k  ostrovu připluje další loď s podivnou posádkou, lordem Ombrem (z franc. slova Ombrage, stín) a jeho poskokem Nerezzou, s dřevěným  zobcem jako protézou místo nosu. Když noví vetřelci nenajdou na ostrově  truhlu s kouzelným hvězdným jantarem,  zamíří do Londýna, kam, jak se dozvěděli, ho odvezli Hvězdní strážci. Petr se  rozhodne Hvězdné strážce, lorda Astera a Molly, varovat.  Tak daleko by však Petr nedoletěl, ukryje se  proto na lodi  lorda Ombra  a sleduje ho na lodi, v přístavu i v bludišti Londýna, kde zažívá dobrodružství podobné   dickensovým hrdinům, bloudí, dostane se mezi  zloděje a malé žebráky do vězení,  nakonec najde Molly  a jejího přítele George Darlinga,  kteří bydlí v domě v Kensingtonské zahradě.  Petr má mocného protihráče. Lord Ombra je zlo  ani ne v lidské podobě,   jeho  tvar se mění, těká, přelévá se  a je nebezpečný zvlášť v noci, kdy nabývá na síle  a ovládá ty, jejichž stínu se dotkl. V dramatickém závěru, v němž nechybí honičky s  vlčí smečkou, se dětem podaří ochránit lorda Astera   při důležitém obřadu, kdy paprsek hvězdného jantaru  opouští zemi a  vrací se zpět do vesmíru. Autoři byli inspirováni Petrem Panem (nestárnoucí hrdina Petr, který dokáže létat, malá víla, která ho doprovází,  prostředí Kensingtonské  zahrady i postava George Darlinga).    Dobrodružství jsou stejně poutavá  i  v novém prostředí   křivolakých uliček  Londýna a  temného  Toweru, skrývajícího  mnoho tajných schodišť a tajné kobky.  Petra doprovází  a chrání  drobounká víla, proměněná z  malého ptáčka hvězdným jantarem.