Petrosjanová Mariam

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Petrosjanová Mariam)
Dům, ve kterém… Smečka ze čtvrtého pokoje
-21 %
289 Kč
228 Kč
(Petrosjanová Mariam)
Dům, ve kterém… Prázdná hnízda
-21 %
349 Kč
275 Kč
Petrosjanová Mariam
Mariam Petrosjanová je rusky píšící, arménská spisovatelka. Narodila se roku 1969 a mimo psaní se zabývá i malířstvím. Je vnučkou významného arménského malíře Martirose Sarjana. Vystudovala uměleckou vysokou školu a pracovala jako kreslířka pro filmová studia Armenfilm a Soyuzmultfilm. 
 
Román Dům, ve kterém... je zatím její jedinou knihou, na které pracovala skoro dvacet let. V Rusku se hned po vydání stala bestsellerem a získala obrovské množství fanoušků a literárních cen. Zatím byla vydána ve francouzštině, italštině, španělštině, polštině, maďarštině, lotyšštině a připravují se překlady i do dalších jazyků. V češtině román vyšel sedm let od svého prvního vydání.
 
Přestože kniha získala mimo jiné i nálepku fantasy, nepředstavuje v žádném případě to, co je pro fantasy charakteristické. Nereálná složka je přítomna především ve fantazii chlapců. Pro české čtenáře je román pozoruhodný, zejména pro nenapodobitelnou atmosféru, v níž se odráží prazáklad charakteru ruské společnosti, s nímž se setkáváme v literatuře napříč stoletími.
 
Mariam žije i se svojí rodinou v Jerevanu.