Připravujeme - Venkovské sídlo 1: Zlaté časy

Četli jste Panský dům?  Autorka se v třídílné rodinné sáze (Panský dům, Panský dům a jeho dcery, Panský dům a jeho dědictví) zabývá osudy bohaté rodiny v době před první světovou válkou, běhen ní a po ní.  Díky poutavému vyprávěním se sága Anne Jacobsové stala bestsellerem nejen v České republice a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Ve svém novém díle se autorka zaměřila na období druhé světové války. Opět se jedná o trilogii, tentokrát s názvem prvního dílu Venskovské sídlo. 

Oficiální anotace:

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…

Kniha bude vydána v pevné vazbě, stejně jako předešlá trilogie a její vydání se očekává kolem 15.4.2019. My se na ní již všichni těšíme!