Přiznání

Grisham John

Devět let čeká Donté Drumm – mladík tmavé pleti ze Slone, obviněný a odsouzený za znásilnění a brutální vraždu bělošské dívky Nicole Yaberové – v cele smrti na den, kdy bude popraven. Právě tak dlouho bojuje jeho právník o zvrácení rozsudku. Když už se zdá, že popravu nic neodvrátí, přizná se v jiném městě presbyteriánskému pastorovi skutečný vrah, Travis Boyette, k činu, za který má být Donté popraven. Začíná boj s časem a především s policejní a soudní mašinerií – ta však už dávno neslouží spravedlnosti, ale mnohem spíš osobním a kariérním ambicím politiků a policistů: pokud někdo jejich postavení ohrozí, neváhají ho obětovat – i kdyby šlo o život nevinného člověka. Román Přiznání, jehož zápletka opět vychází ze skutečného příběhu, je dalším Grishamovým výrazným protestem proti justiční praxi a zejména trestu smrti, uplatňovaným v mnoha státech USA.
Devět let čeká Donté Drumm – mladík tmavé pleti ze Slone, obviněný a odsouzený za znásilnění a brutální vraždu bělošské dívky Nicole Yaberové – v cele smrti na den, kdy bude popraven. Právě tak dlouho bojuje jeho právník o zvrácení rozsudku. Když už … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0040833
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran416
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024231709
Běžná cena s DPH 299 Kč
Ušetříte 60 Kč
239 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
Devět let čeká Donté Drumm - mladík tmavé pleti ze Slone, obviněný a odsouzený za znásilnění a brutální vraždu bělošské dívky Nicole Yaberové - v cele smrti na den, kdy bude popraven. Právě tak dlouho bojuje jeho právník o zvrácení rozsudku. Když už se zdá, že popravu nic neodvrátí, přizná se v jiném městě presbyteriánskému pastorovi skutečný vrah, Travis Boyette, k činu, za který má být Donté popraven. Začíná boj s časem a především s policejní a soudní mašinerií - ta však už dávno neslouží spravedlnosti, ale mnohem spíš osobním a kariérním ambicím politiků a policistů: pokud někdo jejich postavení ohrozí, neváhají ho obětovat - i kdyby šlo o život nevinného člověka. Román Přiznání, jehož zápletka opět vychází ze skutečného příběhu, je dalším Grishamovým výrazným protestem proti justiční praxi a zejména trestu smrti, uplatňovaným v mnoha státech USA.
Grisham John se narodil v roce 1955 a v současné době jej známe jako amerického spisovatele, který má za sebou celou řadu úspěšných románů, z nichž řada se dočkala také filmového zpracování. V českých knihkupectvích najdeme od tohoto autora nespočet knih, které vycházely již od roku 2000. Většina z nich se řadí do kategorie napětí, dobrodružství a beletrie pro dospělé, jak už u tohoto autora bývá zvykem. Grisham John a jeho nejnovější kniha se k nám dostávají také, a to už v následujících několika málo dnech. Vydavatelství Knižní klub vydává knihu Přiznání, která bude mít 416 stran a opět se zařadí mezi napínavé thrillery tohoto autora. Grisham John se narodil a vyrůstal ve státě Arkansas v USA, později studoval účetnictví na Státní mississippské univerzitě. V roce 1981 zde také úspěšně dokončil právnickou fakultu. Inspiraci k řadě jeho knih mu přineslo jeho zvolení za demokraty, po němž se stal členem Sněmovny reprezentantů. Náměty pro své knihy proto často čerpá z oblasti politické a především právnické. Grisham John se psaní věnoval již ve svých studijních letech, kdy přispíval krátkými příběhy do tamních novin. Jeho první román s názvem „…a je čas zabíjet“ vyšel v roce 1989 a byl natolik úspěšný, že se v roce 1996 dočkal svého filmového zpracování. Druhý román tohoto spisovatele nesl název Firma a vyšel v roce 1991. Krátce po svém vydání se stal bestsellerem. Od té doby Grisham John vydává každý rok alespoň jednu knihu. Hlavní postavou knihy Přiznání je Donté Drumm, který dlouhých devět let čeká v cele na popravu za čin, který nespáchal. Je obviněn ze znásilnění a brutální vraždy. Dontého právník se celou tu dobu snaží prokázat Dontého nevinnu, a když už se zdá, že je vše ztraceno, objeví se pravý viník a v tu chvíli začíná nemilosrdný boj s časem. Jak to dopadne? To se dočtete v knize Přiznání spisovatele Grishama Johna.