Proklatý - Kroniky železného druida 2

Hearne Kevin

Atticus O’Sullivan, poslední z druidů, o čarodějnice příliš nedbá, pokud se mu samy nepřipomenou velmi nepříjemným způsobem. Daří se mu udržovat křehké příměří s moderním konventem čarodějek v Tempe založené na vzájemném respektu. Rovnováhu naruší rozšíření společenství čarodějek o čtyři dívenky z Německa. Hodnotit nové čarodějky jako zlé by bylo nehorázné podceňování, nová čtveřice v sobě koncentruje více temnoty a zloby než historie jejich vlasti za druhé světové války. Od první chvíle se snaží zmocnit vlády nad konventem a proklít druida, který jim stojí v cestě. Skutečné problémy nechodí samy a na Attica se jich valí čím dál víc. Na duších místních středoškoláků hoduje padlý anděl, z Las Vegas k jeho domovu míří horda Bakchantek odhodlaná zde provozovat všechny své dekadentní a smrtící hrátky, dvě vzrušující keltské bohyně soupeří o jeho přízeň. Není to tak lichotivé, jak by se na první pohled zdálo, jen velmi, velmi nebezpečné. Naštěstí je poslední druid vybaven prastarým magickým mečem a podporou svého právníka, který je shodou okolností upír. Nezanedbatelnou pomoc mu může poskytnout i granátomet s raketovým pohonem ve vlastnictví jeho nového souseda. Je připraven ukázat čarodějkám, že si pro své kletby vybraly špatného druida a neváhá rozpoutat svůj soukromý hon na čarodějnice.
Atticus O’Sullivan, poslední z druidů, o čarodějnice příliš nedbá, pokud se mu samy nepřipomenou velmi nepříjemným způsobem. Daří se mu udržovat křehké příměří s moderním konventem čarodějek v Tempe založené na vzájemném respektu. Rovnováhu naruší … číst dále
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0059394
NakladatelstvíLaser-books
Počet stran288
Jazykčeština
Rok2012
Typ produktuBrožovaná kniha
PodtitulKroniky železného druida 02
EAN9788071933601
Běžná cena s DPH 279 Kč
Ušetříte 61 Kč
218 Kč
Průměrné hodnocení
90 %
Hodnoceno 2×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti
Pod pojmem fantasy bylo vytvořeno nebo napodobeno tolik mytologií, že se to už ani nedá spočítat. Avšak americký spisovatel Kevin Hearne se zaměřil na jeden z mála motivům, kterým se spisovatelé fantasy doposud vyhýbali. Jeho román Proklatý je totiž o druidovi v hlavní roli, nechybí v něm ani akce, ani napětí a ani i trocha zábavy. První díl o tomto druidovi nese název Prohnaný. Ačkoli si o druidech všichni myslí, že zanikli s posledními Kelty, není to pravda. Alespoň jeden z nich se má stále vesele k světu: Atticus O’Sullivan, který vypadá na jednadvacet let, ale je mu ve skutečnosti jednadvacet století. Žije v Tempe ve státu Arizona, drží se daleko z dosahu všech bohů keltské, irské i severské mytologie, a aby se příliš nenudil, provozuje malý okultní krámek s knihkupectvím. Jenže každá idylka jednou skončí a Attika proto po dlouhých letech vystopuje irský bůh lásky, který na něj má spadeno, protože tenhle druid mu kdysi dávno odcizil bájný magický meč. V druhém díle se Atticus O’Sullivan potýká s čarodějnicemi, kterých příliš nedbá, pokud se mu samy nepřipomenou velmi nepříjemným způsobem. Rovnováhu jejich křehkého příměří však naruší rozšíření společenství čarodějek o čtyři dívenky z Německa. Nová čtveřice v sobě koncentruje mnohem více temnoty a zloby a od první chvíle se snaží zmocnit vlády nad konventem a proklít druida, který jim stojí v cestě. Skutečné problémů však přibývá. Na duších místních středoškoláků hoduje padlý anděl, z Las Vegas k jeho domovu míří horda Bakchantek odhodlaná zde provozovat všechny své dekadentní a smrtící hrátky a navíc dvě vzrušující keltské bohyně soupeří o jeho přízeň. Naštěstí je poslední druid vybaven prastarým magickým mečem a je připraven ukázat čarodějkám, že si pro své kletby vybraly špatného druida a neváhá rozpoutat svůj soukromý hon na čarodějnice.