Ranhojička

Jordanová Ricarda

Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou. Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie – která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny – společně s morovým lékařem Clemensem von Treist „morový dům“, v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako „ranhojička“, ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?
Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou. Když po letech vypukne v Mohuči mor, … číst dále
V současné době není možné zakoupit
Osobně v Praze:na dotaz
Přepravní společností:na dotaz
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0036777
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran552
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024229393
Běžná cena s DPH 299 Kč
Ušetříte 60 Kč
239 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Průměrné hodnocení
40 %
Hodnoceno 1×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou. Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie - která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny - společně s morovým lékařem Clemensem von Treist „morový dům“, v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako „ranhojička“, ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?
Ricarda Jordanová je pseudonym německé spisovatelky Sarahy Lark. Sarah vydává knihy jak pod svým vlastním jménem, tak pod svojí uměleckou přezdívkou. Ricarda Jordanová píše především historické romány, které se odehrávají na Novém Zélandě. Proč právě na Novém Zélandě? Nejde o žádnou náhodu, ale o životní příběh samotné spisovatelky. Sarah Lark se narodila v roce 1958 a vystudovala historii a literaturu. Poté řadu let pracovala jako průvodce, kdy na Novém Zélandě poznala svoji životní lásku. Sarah nyní žije ve Španělsku, ale i nadále pracuje na svých románech z kouzelného prostředí, ve kterém prožila nemalou část svého života. V českých knihkupectvích se Sarah Lark řadí mezi nováčky. Najít v nich můžeme knihu, která vychází v září roku 2011 a nese název Ranhojička. Tento titul vydává nakladatelství Knižní klub a na všechny milovníky historických románů čeká příběh dlouhý 552 stran. Příběh knihy Ranhojička se odehrává v dávné minulosti, konkrétně už v roce 1330. Její hlavní hrdinkou je porodní bába Rachel. Rachel jednoho dne spěchá k porodu, a když dorazí na místo, najde na ulici rodící ženu, které však zbývají už jen poslední minuty jejího života. Rachel se rozhodne narozené dítě, které už nikdy nepozná své rodiče, dopravit k majetné rodině von Speyerových. Ti pak Lucii vychovávají spolu se stejně starou Leou. Po několika letech vypukne v Mohuči, kde se děj knihy odehrává, mor. Lucie se rozhodne pomáhat nemocným, a tak zřídí tak zvaný morový dům. Lucie tak učiní ve spolupráci s morovým lékařem Clemensem von Treist a za pomoci svých vědomostí v oblasti arabských medicích, které nabrala v domě von Speyerů. Netrvá dlouho a Lucie si ve městě vyslouží přezdívku Ranhojička. Poté, co se však dění ve městě změní, musí Lucie uprchnout, a to bez svého milovaného Clemense. Myslíte, že se ti dva ještě někdy setkají?