Sestra

Topol Jáchym

Prvotina Jáchyma Topola patří k nejpřekládanějším polistopadovým českým románům. Jde o osobitou výpověď o životě v bývalém Československu na konci 80. a počátku 90. let 20. století. Mnohovrstevné vyprávění začíná útěky Němců přes Československo na západ, pokračuje listopadovou revolucí, dotýká se rasismu, kriminality, narkomanie a dalších společenských jevů, které přinesla překotná doba a které zasáhly především mládež. Vyprávění nemá souvislou linii, často jde o kupení dojmů a působivých obrazů se spoustu literárních citací.
Prvotina Jáchyma Topola patří k nejpřekládanějším polistopadovým českým románům. Jde o osobitou výpověď o životě v bývalém Československu na konci 80. a počátku 90. let 20. století. Mnohovrstevné vyprávění začíná útěky Němců přes Československo na … číst dále
Není skladem
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 129 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Kód0017413
NakladatelstvíATLANTIS
Počet stran464
Jazykčeština
Rok1996
Typ produktuBrožovaná kniha
EAN9788071081241
Běžná cena s DPH 285 Kč
Ušetříte 59 Kč
226 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti
Společenský román a beletrie pro dospělé. Takový je žánr knihy od autorky Rosamund Luptonové, která vychází v březnu 2012. Román Sestra vydává nakladatelství Ikar a těšit se můžeme na příběh dlouhý 344 stran. Tak jednoduché to ale není. Co bychom si tedy o knize a její autorce mohli povědět? Rosamund Luptonová už při studiu na univerzitě v Cambridge ráda četla anglickou literaturu. Poté, co v Londýně vystřídala řadu povolání, a to včetně práce copywriterky, se stala vítězkou soutěže a byla vybrána jako nová spisovatelka pro televizní stanici BBC. Předtím, než se pustila do psaní knih, tedy pracovala jako scénáristka a podílela se na scénářích mnoha celovečerních filmů. Hlavní hrdinkou knihy Sestra, kterou si čtenáři velmi oblíbili, je Beatrice Hemmingová. Ta žije v New Yorku a mohli bychom říct, že vede poklidný a někdy až nudný život. To se však změní ve chvíli, kdy se dozví, že její mladší sestra Tess záhadně zmizela. Beatrice ve strachu o svoji sestru sedá na první letadlo směrem do Londýna rozhodnuta ji najít. Tess je těhotná a do porodu jí zbývá už jen několik týdnů, což obavy o její zdraví ještě zvětšuje. Po příletu do Londýna však Beatrice zjistí, že její jednadvacetiletou sestru Tess našli mrtvou. Je to velký šok, se kterým se Beatrice odmítá smířit. Ještě víc však odmítá fakt, že by její sestra spáchala sebevraždu. Neboť policie v případu dále nekoná, Beatrice se rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst. Podaří se jí záhadné úmrtí její sestry odhalit? Najde mezi podezřelými toho pravého viníka, který stojí za její smrti? Nebo je vše úplně jinak? O tom vypráví Rosamund Luptonová ve své knize. New York Times píše o knize Sestra jako o novince plné skvělého napětí a brutálních rozuzlení a mrazivém příběhu, ze kterého naskakuje husí kůže. Tento titul chválí nejen kritici, ale i světoznámí spisovatelé.