Sicilián

Puzo Mario

Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano – to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa.
Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano – to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 129 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0040479
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran336
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024230740
Běžná cena s DPH 249 Kč
Ušetříte 50 Kč
199 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano - to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa.
Mario Puzo byl významný americký spisovatel, který žil v letech 1920 až 1999. Jeho život začal ve Spojených státech, konkrétně ve městě New York, kde se narodil. Poté, co se USA zapojilo do druhé světové války, se Mario Puzo dal k letectvu. Sloužil v jižní Asii i Německu, kde pak také řadu let pracoval. Po konci války se vrátil do Ameriky a studoval sociologii na Kolumbijské univerzitě. Svoji literární tvorbu započal v roce 1950, kdy publikoval svoji první povídku. Během studia navštěvoval kurzy psaní. Dnes Mario Puzo patří mezi významné spisovatele, přičemž čtenáři jej znají především díky jeho románům. V českých knihkupectvích jich lze najít hned několik, přičemž většina z nich se řadí mezi dobrodružnou a napínavou literaturu pro dospělé. Některé jeho knihy mají dokonce takový úspěch, že vycházejí i několikrát. Mezi ně patří také román Sicilián, který v září tohoto roku vychází již ve svém třetím vydání. Vydává ho vydavatelství Knižní klub a kniha má 336 stran. Mario Puzo si za svoji literární tvorbu vysloužil označení dědic generace naturalistů. Zatímco první knihy mu slávu nepřinesly, po zveřejnění románu Kmotr se Mario stal známým a uznávaným autorem ze dne na den. Mario Puzo je také autorem scénáře k filmu Kmotr, který vznikl podle této knihy. Film Kmotr a stejně tak jeho pokračování obdržely Oscara. Kniha Sicilián patří mezi další z úspěšných románů spisovatele Mario Puzo. V roce 1984 se stala bestsellerem. Její příběh vznikl na základě skutečných událostí a osudu sicilského bandity. Hlavní hrdina Michael Corleone se po dvouletém pobytu na Sicílii vrací zpět do Ameriky, avšak kmotr ho ještě pověří posledním úkolem. Do USA se nesmí vrátit bez muže, který bojuje nejen proti římské vládě, ale také mafiánskému šéfovi Donu Crocemovi. Kdo z nich souboj vyhraje? O tom píše Mario Puzo v jednom ze svých nejslavnějších románů.