ekn000201470.jpg

Smrtící rostliny (e-kniha)

Elizabeth A. Danunceyová

Kniha SMRTÍCÍ ROSTLINY není jen strohým průvodcem danou problematikou či manuálem pro klinickou praxi, není ani farmakologickou příručkou – jsou to nádherně zpracované a fascinujícím způsobem prezentované přírodní dějiny těch nejjedovatějších rostlin světa, které čtenáře vtáhnou do tajů neobyčejně rafinovaných strategií pro přežití a také poutavě osvětlí, jaký vliv mají tyto rostliny na člověka, živočichy a ostatní rostliny. Některé z těchto nebezpečných a potenciálně smrtonosných rostlin působí ihned po požití, jiné škodí až při dlouhodobém užívání. Další zase účinkují při kontaktu s pokožkou nebo s očima či při vdechnutí. Tyto výjimečné rostlinné druhy rozmanitých čeledí lze nalézt na všech kontinentech. Látky, které produkují, jsou součástí jejich strategie pro přežití. Podstatnou roli v jejich barvitém evolučním příběhu hrají pozitivní účinky na člověka a živočichy. Čtivým způsobem se seznámíte s neobyčejnou různorodostí těchto rostlinných druhů, a to prostřednictvím fascinujících ukázek a příkladů, překrásných ilustrací i přehledných schémat. Pro čtenáře se zájmem o rostlinnou říši nebo pro ty, kdo tíhnou k ekologii či farmakologii, bude tato publikace okouzlujícím a dobrodružným čtením.

Elizabeth Daunceyová má titul v oboru botanika a PhD v oboru taxonomie rostlin. Po většinu své kariéry pracuje jako vědecká pracovnice a konzultantka v oddělení jedovatých látek v londýnské státní nemocnici se samostatnou správou Guy’s & St Thomas Hospital NHS Trust a spolupracuje s Královskými botanickými zahradami v Kew. Jejím oborem je také vývoj systémů pro určování jedovatých rostlin a hub, které jsou vhodné pro léčení otravy jedem. Je autorkou knihy Poisonous Plants: A Guide for Parents and Childcare Providers (Kew Publishing, 2010). Od roku 2012 pracuje pro Medicinal Plant Names Services při vydavatelství Kew.

Sonny Larsson je lékárník s titulem PhD v oboru farmakognosie. Pracoval jako pomocný profesor farmakognosie na univerzitě v Uppsale a na Technologické univerzitě v Lulee. Poté nastoupil do pozice fytochemika. Rovněž pracoval v Dánské botanické zahradě a Muzeu přírody, kde se věnoval studiu chemických vlastností rostlin. Od roku 2013 pracuje pro Centrum informací o jedech ve Švédsku se zaměřením na otravy rostlinami. Zabývá se rostlinnými léčivy jakožto doplňky stravy.

Kniha SMRTÍCÍ ROSTLINY není jen strohým průvodcem danou problematikou či manuálem pro klinickou praxi, není ani farmakologickou příručkou – jsou to nádherně zpracované a fascinujícím způsobem prezentované přírodní dějiny těch nejjedovatějších rostlin … číst dále
Osobní odběr Praha 8 : 10,00 Kč
PPL - MAX 35 kg: 129 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Kód0527023
NakladatelstvíVolvox Globator
Počet stran226
Jazykcs
Rok2019
Typ produktubook
PodtitulPřírodní historie jedovatých rostlin světa
Formát e-knihypdf2
EANekn000201470
299 Kč
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb