Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Čech Pavel

Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě.
Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i … číst dále
Není skladem
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0057627
NakladatelstvíPetrkov
Počet stran216
Jazyk19
Rok2012
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788087595121
Běžná cena s DPH 990 Kč
Ušetříte 245 Kč
745 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Průměrné hodnocení
100 %
Hodnoceno 1×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti
Každý z nás již určitě četl nebo aspoň viděl knihu od našeho současného ilustrátora Pavla Čecha. Ať už jde o foglarovské party kluků na ulici, příběhy plné stáří a smrti nebo o konkrétní tituly jako Tajemství ostrova za prkennou zahradou, všude ožívají starší olejomalby a v nové knize se přidává i láska, to vše je typické pro tohoto autora. Velké dobrodružství Pepíka Střechy je pouze jednou z kapitol rozsáhlého obrazového labyrintu Pavla Čecha. Prostředí zde hraje důležitou roli a nutno přiznat, že s jeho ztvárněním si autor vždy pečlivě vyhraje. Čechovské město bývá prastaré, temné a nepřehledné, činžovní domy jsou polorozpadlé a ulice křivolaké, nikde nikdo jako ve Stínadlech. Ilustrátor Pavel Čech se narodil v Brně (1968), vyučil se zámečníkem a pět roků pracoval jako opravář v Královopolské strojírně. Roku 1989 se stal profesionálním požárníkem a od roku 2004 je ve svobodném povolání. Sám o sobě tvrdí, že miluje zarostlé zahrady, zrezivělé klíče, oprýskané zdi, lesy, toulky, pouštění draka, stará kina, indiány, Rychlé šípy a taky knihy Michala Ajvaze. Velké dobrodružství Pepíka Střechy je kniha o typickém antihrdinovi - plachý, hubený, kudrnatý chlapec, který se právě v tomto dobrodružství jmenuje Pepík Střecha. Ve škole nemá žádné kamarády, koktá a tak mu nezbývá nic jiného, než být celé dny ponořen do četby dobrodružné literatury. O prázdninách potkal v nemocnici starého převozníka jménem Antonín Amerling a ten mu poradil, ať hodí kámen do vody, že už pak svět nebude nikdy stejný. A tak Pepík šel a udělal to, ozvalo se klasické šplouch a pak Pepík našel modrou knihu – Velké dobrodružství kapitána Fragoramise. Samozřejmě se do něj ihned začetl a neodolala mu ani nová spolužačka Elzevíra, která mu nakukovala přes rameno. Tato plavovláska se nevyhýbá žádným klučičím lotrovinám a při tom to je i velice éterická bytost, která se Pepíkovi nevyhýbá, ba naopak chce porozumět jeho světu. A tak se spolu vydávají ke starému mlýnu, kde možná i straší. A právě zde začíná jeho velké dobrodružství. Nebo se mu to jen zdá?