Weinová Elizabeth

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Weinová Elizabeth)
Krycí jméno Verity
-25 %
349 Kč
262 Kč
(Weinová Elizabeth)
Rose pod palbou
-25 %
349 Kč
262 Kč
(Weinová Elizabeth)
Code Name Verity
-16 %
259 Kč
218 Kč
Weinová Elizabeth
Elizabeth Weinová se narodila v New Yorku roku 1964. Ve svých třech letech se s rodinou přestěhovala do Londýna. Jejím otcem byl Norman Wein, který pracoval pro New York City Board of Education po většinu svého života. Kvůli jeho práci se rodina stěhovala nejdříve do Anglie a poté dokonce i na Jamajku. Tam zůstali tři roky a Elizabeth tam i studovala. Už ve svých sedmi letech se Elizabeth pokusila napsat knihu.
 
Poté, co se její rodiče rozvedli, se s mladším bratrem a sestrou vrátila zpět do USA, kde žili se svou matkou Carol Flocken. Po smrti matky v roce 1978 se o děti starali Caroliny rodiče. V té době bylo psaní pro Elizabeth záchranným lanem.
 
Studovala na univerzitě Yale a ve Filadelfii, kde získala doktorát ve folklóru. Při studiích se v roce 1991 seznámila se svým manželem Timem. Spolu se nejdříve přestěhovali do Anglie a poté v roce 2000 do Skotska, kde dodnes žijí. Mají spolu dvě děti.
 
První román začala psát už v patnácti, od té doby píše historické příběhy pro mládež. Její úvodní díla se odehrávají v době krále Artuše. Do svých dalších knih promítá i svoji vášeň pro létání a knihy se odehrávají za dob 2. světové války. K tomuto koníčku ji přivedl její manžel, který pilotní průkaz vlastní už od roku 1993, Elizabeth ho získala o deset let později. Společně již navštívili spoustu míst.
 
Za svou knihu The Lion Hunter byla v roce 2008 nominována na cenu Andre Norton Award za nejlepší fantasy a sci-fi pro mládež. Krycí jméno Verity je New York Times bestsellerem v žánru fikce pro mládež.